Přihlášení do interní sekce

Drahé kovy

Speciálním typem investice jsou drahé kovy – zejména zlato a stříbro – které jsou po tisíciletí přijímány jako univerzální měna. Tato investice by měla sloužit jako dlouhodobá rezerva pro případ války, hyperinflace nebo totálního kolapsu finančních trhů.

Investicni zlatoZ krátkodobého pohledu jsou zlato i stříbro vysoce spekulativní komodity, jejich cena na burze běžně kolísá nahoru či dolů o deset procent za měsíc. Z dlouhodobého pohledu fungují jako jeden z nejlepších uchovatelů hodnoty majetku, neboť je jich omezené množství, tudíž jejich cena dlouhodobě roste s inflací.

Klíčové je drahé kovy fyzicky vlastnit, nenechávat je do úschovy někde ve Švýcarsku apod., jak to mnozí obchodníci klientům nabízí. Dále je dobré kupovat drahé kovy pouze od prověřených obchodníků, abyste se nestali kořistí podvodníků, kteří vám místo zlata prodají pozlacený wolfram nebo jiný falzifikát. Nejrizikovější jsou v tomto směru různé e-shopy.

Našim klientům nabízíme investice do zlatých a stříbrných mincí i slitků pouze od renomovaných obchodníků. Kromě jednorázových nákupů umíme zajistit i různé spořicí programy na nákup zlata či stříbra.

Výhodou těchto spořicích programů je, že každý měsíc klient nakupuje za jinou cenu, čímž dochází průměrování nákupní ceny komodity v čase, podobně jako u jiných pravidelných investic. Když cena kovu poklesne, klient automaticky za stejnou částku kupuje větší množství kovu. Když naopak cena roste, klient automaticky daný měsíc nakoupí menší množství kovu. Klient tedy automaticky více nakupuje v době, kdy je to pro něj výhodnější (když je cena nižší), a naopak méně nakupuje v době, kdy je to pro něj méně výhodné (když je cena vyšší).